Muudatuste juhtimine

Läbi aastakümnete on teadusuuringud tuvastanud, et muudatuste juhtimine ja elluviimine pole kerge töö - 75% muudatustest kukub läbi. See tähendab, et muudatused kas

  1. võtavad kauem aega kui planeeritud või
  2. muudatuste ajal kaotatakse vajalikke töötajaid ja kliente konkurentidele või
  3. jäävad muudatuse eesmärgid sootuks täitmata ja loorberid lõikamata.

Viimasel 15 aastal esile kerkinud dialoogiline muudatuste juhtimine on andnud aga uskumatuna tunduvaid tulemusi - muudatuste õnnestumise tõenäosus on stabiilselt 90% lähedal.

Muudatuste juhtimine - uue lähenemise kasud

  1. Muudatuse kiirus – tulemused, milleni jõudmine võttis varem aega 2-3 aastat, on täna saadud tööle 2-3 kuuga (sarnane kogemus nii Eestis, Saksmaal, Inglismaal kui USAs).
  2. Lahkujate arv muudatuse ajal on minimaalne.
  3. Ebavajaliku stressi hulk minimaalne.
  4. Ja selle kõige juures – koormus juhtidele on minimaalne.

 

Näide minu töö tulemustest

60 töötajaga tootmisettevõte. Majanduslik seis pole kiita. Valitseb tugev „meil on asju alati nii tehtud“- mentaliteet, kõik uuendused käivituvad raskelt, mõeldakse pigem oma töölõigu kui ettevõtte kui terviku peale. Asukoha tõttu on uute töötajate leidmine väga raske. Ettevõtte uus tegevjuht on entusiastlik, kuid tal puudub inimeste juhtimise kogemus. Mis te arvate, kui kaua võttis sellel juhil aega, et dialoogiline muudatuste juhtimine ja selle tehnikad ja tööriistad pööraksid ettevõte täielikult ümber? Et kõik töötajad pakataks entusiasmist, mõtleks kaasa ning muutusi pigem oodatakse ja tervitatakse kui kardetakse? Ja et selle protsessi käigus ei lahkuks üksi töötaja? Selle ettevõtte noor juht suutis seda  2-3 kuuga (ja suvel jäi ka puhkamiseks aega).

 

Soovid kiiremaid ja valutumaid muudatusi?

Võta ühendust, kui soovid, et aitame Sinu ettevõttes muudatused kiiremalt ja valutumalt ellu viia. Allpool leiad ka mõned soovitused juhtidelt, kellega koos oleme seda juba teinud!

Konsulteerides oma kliente kasutame kõige uuemaid muudatuste juhtimise teooriaid ja tehnikaid, sh dialoogiline muudatuste juhtimine, sotsiaalne konstrueerimine, kaoseteooria, juhi käitumismustrid läbi ettevõtte elukaare jne.

Vaata lisaks

Kui soovid omal käel muudatuste juhtimise kiiremaks, tõhusamaks ja lõbusamaks muuta, tule õpi uusi põhimõtteid ja harjuta konkreetseid tehnikaid koolitusel:

Loe kindlasti ka muudatuste juhtimise teemalisi blogipostitusi.

 

Klientide tagasiside

Indrek Alliksaar partner, KPMG Baltics OÜ

Juhtimisõpikud annavad meile lugematu hulga nõuandeid strateegiate ja plaanide loomise ning elluviimise kohta. Tihtilugu jooksevad aga gurude poolt antud näpunäidete alusel algatatud ja ideaalselt planeeritud projektid liiva, sest töötajad lihtsalt ei tule nendega kaasa. Tegemist oleks nagu nähtamatu seinaga, mis takistab eesmärkide täitmist. Elari poolt soovitatud lähenemised on aidanud mul paremini näha seda, mis oli varem nähtamatu ning avanud minu jaoks organisatsiooni kultuuri ja selle muutmisega seonduva maailma.

Janek Laev Häirekeskuse peadirektor

Kokkupuude dialoogilise muudatuste juhtimise maailmaga oli minu jaoks väärtuslik mitmes mõttes. Esmalt seetõttu, et andis mõneti kindlust oma senise juhtimise praktika kohta, kus olen ise neid põhimõtteid varasemalt kasutanud organisatsiooni reformimisel. Küll intuitiivselt - nö talupoja loogikat appi võttes. Nüüd olen võimalustest teadlikum ning saan edasi minna, et dialoogilisi tehnikaid teadlikumalt kasutada.

Juhina oli lihtne seada fookus pelgalt protsesside, väljundite, kvaliteedi, rahavoogude, aja  jne juhtimisele. Tegelikul on need ainult raamistik tegutsemiseks. Meeskond on tõeline meeskond ainult siis, kui ta ka nii ennast tajub ja tunneb. Siin on näiteks Appreciative Inquiry juhile hea ja tõhus abivahend – seda saab kasutada sisuliselt kõikidel juhtimise tasanditel. Ning tulemused tulevad kiirelt ja valutult.


Kontakt

Jätke teade ja võtame ühendust ning leiame parima lahenduse Teie vajadustele.

Nimi (nõutav)

Email (nõutav)

Sõnum

Soovin liituda ka uudiskirjaga

Tulemusjuhtimine OÜ

Telliskivi 60A
10412 Tallinn

telefon: +372-56 985 840
email: elar@killumets.ee