Soovid kasulikke artikleid saada oma e-postile?

Šoti miljardäri raamatusoovitused

Kõige sagedamini küsitakse mult just raamatusoovitusi. Olen juba mõnda aega tagasi pannud kirja 3 raamatut, mida iga juht peaks lugema. Jätkuvalt arvan, et need on väga väärt raamatud!

Alles hiljuti tuletati mulle aga meelde, et eelmisel aastal jagas minuga oma raamatusoovitusi ka Šotimaa rikkaim mees Jim McColl. Ja hoiatan ette – sa ei leia siit nimekirjast raamatuid stiilis “5 töötavat äristrateegiat”.

Olen Jimiga teinud põhjaliku intervjuu ning uurinud detailselt juhtimissüsteeme, mida Jim on oma äride ülesehitamisel on kasutanud (minu raamatusoovitustes samuti esindatud). Aga kui vaadata tema soovitatud raamatute listi, siis need keskenduvad kõik õige mõtteviisi kujundamisele.

1. Napoleon Hill „Think and Grow Rich“ (1937)

See ligi sada aastat tagasi ilmunud raamatut on üle maailma müüdud rohkem kui 15 miljonit eksemplari. Hill kirjutas selle raamatu eelmise sajandi algul tolles hetkes maailma kõige rikkama mehe Andrew Carnegie juhendamisel ning intervjueeris selle käigus 500 kõige edukamat inimest. Ja kogu selle teadmise pani Hill selle raamatu kaante vahele. See raamat on saadaval ka eestikeelsena – “Mõtlemist muutes rikkaks”. 

2. Napoleon Hill ja W. Clement Stone „Success through a positive mental attitude“ (1959)

Positiivne vaimne hoiak (positiive mentaal attitude) on kontseptsioon, mille Hill võttis esmakordselt kasutusele 1937. aastal raamatus „Think and Grow Rich“. Ta ei kasuta seda terminit seal tegelikult kordagi, vaid arutles positiivse mõtlemise tähtsuse üle edu soodustava tegurina.

3. Wayne W. Dyer „You’ll see it when you believe it“ (1989)

Raamat sellest, kuidas parandada elukvaliteeti, kasutades ära endas peituvat jõudu ja kasutades konstruktiivset mõtlemist oma elu muutmiseks. Näed seda, kui usud. See näitab, et uskumise kaudu saad muuta oma elu ükskõik milliseks.

4. Norman Vincent Peale „You can if you think you can“ (1974)

Igaühel on oma elus mingil hetkel probleeme. See raamat annab lootust – ja praktilisi strateegiaid – tulevikule enesekindlalt vastu vaatamiseks. See näitab, kuidas unustada hirm ja luua rahulikkust ning kuidas mõista probleeme väljakutsetena, et elada täisväärtuslikku elu.

5. Colin Turner „Born to Succeed“ (1994)

Enamik inimesi on kindlad, et suudaksime oma äri- ja isiklikus elus palju rohkem saavutada, kui selle oma südameasjaks võtame. Teame intuitiivselt, et võiksime olla edukamad; me lihtsalt ei tea, kuidas oma võimeid kõige paremini ära kasutada.

6. Richard Gaylord Briley „Are you Positive“ (1988)

Raamat, mis õpetab negatiivseid mõtteid positiivseteks tegudeks muutma ja seeläbi mis tahes eesmärke saavutama.

7. Rhonda Byrne „The Secret“ (2006)

Kuidas omada, teha või olla kõike, mida soovid. Raamat õpetab, kuidas kasutada saladust igas oma eluvaldkonnas – tervise, rikkuse, soovitud suhete ja õnne saavutamiseks. Raamatus jagavad mitmed inimesed oma uskumatuid lugusid saladuse kasutamisest haiguste väljajuurimiseks, tohutu rikkuse hankimiseks, takistuste ületamiseks ja selle saavutamiseks, mida paljud peavad võimatuks.

8. Kazuo Inamori „A Passion for Success“ (1995)

Jaapani juhtiva ettevõtja raamat, mis annab edasi autori äritarkusi ja kogemusi. Raamatus käsitletakse muuhulgas teemasid nagu õigete otsuste tegemine, töö tõhustamine ja tähendusliku ettevõtte juhtimine. Raamatu eesmärk on välja selgitada äriedu peamised alustalad.

9. Esther and Jerry Hicks „Ask and it is given“ (2005)

Raamat sellest, kuidas manifesteerimine ja külgetõmbeseadus enda jaoks tööle panna, et elada enda parimat ja täisväärtuslikumat elu.

10. Peter H. Diamandis „Abundance – the future is better than you think“ (2012)

Selle 2012. aastal ilmunud raamatu autoriteks on innovatsiooni visionäär Peter Diamandis ja auhinnatud teaduskirjanik Steven Kotler. Küllus, millele autorid raamatu pealkirjas viitavad, tähendab tulevikku, kus üheksal miljardil inimesel on juurdepääs puhtale veele, toidule, energiale, tervishoiule, haridusele ja kõigele muule, mis on vajalik esimese maailma elatustaseme saavutamiseks.

Kõik see saab võimalikuks tänu tehnoloogilisele uuendusele – tehisintellekt, robootika, digitaaltootmine, sünteetiline bioloogia ja teised eksponentsiaalselt arenevad tehnoloogiad võimaldavad meil inimkonnana järgmise kahe aastakümne jooksul saavutada suuremat kasu ja heaolu kui viimase 200 aasta jooksul.

Elar Killumets

Elar Killumets

Elar Killumets on tugeva akadeemilise teadustöö taustaga organisatsioonide arengu mentor, muudatuste juhtimise nõustaja ja juhtide koolitaja. Tema igapäevatöö on aidata ettevõtete juhtidel organisatsiooni arendamisega seotud muudatusi ellu viia. Elari poolt käsitlevate juhtimisteemade ring on väga lai ning tema arendus- ja konsultatsiooniprojektides on reeglina fookuses kogu ettevõte korraga, sealjuures keskendudes olulisematele tulemuslikkust mõjutavatele juhtimisprotsessidele. Elar on ekspert nii laiaulatuslike strateegiliste küsimuste (nt organisatsiooni kultuuri muutmine, organisatsiooni kohanemisvõime ja paindlikkuse suurendamine jne) kui ka taktikalisemate väljakutsete (nt silode negatiivsete mõjude elimineerimine, tulemusjuhtimise süsteemi joondamine strateegiliste eesmärkidega jne) lahendamises.

Soovid olla kursis uute artiklitega?

Saadame sulle kvaliteetset infot uute artiklite ja põnevate sündmuste kohta.

Jälgi meid sotsiaalmeedias:
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Tutvu privaatsustingimustega