Killumets_logo

Juhtumianalüüs: EQ testi tulemuste kasutamine paremate otsuste ja valikute tegemiseks

Elar Killumets
REEDE, 17. JUUNI 2022 KELL 10:00-11:00
Elar Killumets
60-MINUTiline tasuta online TÖÖTUBA
Sinu andmed on meie juures kaitstud. Tutvu meie Privaatsuspoliitikaga.
Aega ennast kirja panna:
Päeva
Tundi
Minutit
Sekundit

Ma olen aasta jooksul teinud töötubasid emosionaalse selgroo erinevatest tahkudest. Nende käigus oleme vaadanud nii tükikesi teooriat kui teinud nende tükikeste ümber harjutusi, et “asi” omal nahal ära proovida.

Tahan hooaja kokkuvõtteks teile näidata tervikut. Selle mõistmiseks ei pea sa olema osalenud mitte ühesgi varasemas töötoas. Ma näitan seda tervikut läbi konkreetsete päris inimeste lugude ja profiilide: kuidas emotsionaalse selgroo tahud mõjutavad nende elu ning mida nad teevad, et teha oma partnerlustes otsuseid, mis viiksid neid sinna, kuhu nad päriselt tahavad jõuda.

Kõik see, mida me oleme koos läbi teinud, on mõõdetav. Numbriliselt. Ja ma olen viimasel aastal kasutanud erinevates konsultatsiooniprojektides võtmeinimeste emotsionaalse selgroo (EQ) testimist – et piltlikult näidata inimestele, miks nad maadlevad uuesti ja uuesti täpselt samade probleemidega. Mis on nende juurpõhjused.

Meeldetuletuseks – misiganes jama minu elus on (= ma ei saa neid tulemusi, mida ma tahaks saada), siis mul endal on nende jamade tekkimises kui ka püsimises roll. Alati.

Ma rääksin 2 inimesega ja küsisin neilt loa, et ma võin teiega jagada nende emotsionaalse selgroo profiile. Anonüümselt, kuid piisava hulga töö -ja eraeluliste detailidega, et te  mõistaksite konteksti ja näeksite mõju käitumisele. Ja ma näitan teile, kuidas need konkreetsed inimesed toimivad (kui pinge üles läheb) ning mistõttu tehakse otsuseid, mis ei aita seda inimest ennast ega teist osapoolt. Kuid ometi tehakse neid otsuseid korduvalt.

Dimensioonid, mille koosmõjus käitumist analüüsime:

  1. Kui palju me näeme võimalusi ja kui palju ohte
  2. Kuhu läheb fookus – endale või teisele
  3. Kui täpne on empaatia (jah, seda saab väga täpselt mõõta!)
  4. Kuidas ligipääs baasemotsioonidele mõjutab meie otsuseid – mis juhtub, kui me ei oska oma emotsioone “kuulata”. Ning mis juhtub, kui me kuuleme neid liiga kõvasti. Mida kasulikku annavad meile viha, ärevus, kurbus, häbi (jah, neil kõigil on mängida ülioluline roll meie tõhusas toimimises).
  5. Ja kõikide eelnevate koosmõjus – milliseid suhtestrateegiaid need inimesed kasutasid ning kus ämbrisse astusid. Lihtsalt selle pärast, et nende taju teisest inimesest (ja sotsiaalsest maailmast nende ümber) oli ebatäpne.

Muideks – meie kõigi taju tegelikult on (uskumatult) ebatäpne… Aga selle mõistmiseks peab nägema numbreid, kõhutunde pealt on imelihtne ennast ära petta 🙂

SEEKORD INTERAKTIIVSUST POLE – TULGE LIHTSALT KUULAMA JA KAASA MÕTLEMA

Töötoa käigus:

Elar Killumets

Elar Killumets

Elar Killumets aitab juhtidel paremaid organisatsioone ehitada. Selliseid, mis täidaks oma eesmärke kõikide oluliste huvigruppide suhtes (omanik, töötaja, juhtkond, klient).
Paindlikkus ja võime muutustega kiirelt kohaneda on viimastel aastatel muutunud järjest olulisemaks võtmeks eesmärkide jätkusuutlikul saavutamisel.

Kuna paindlikkus eeldab arengut korraga kolmel tasandil (inimene-meeskond-ettevõte), siis on Elari poolt käsitlevate juhtimisteemade ring piisavalt lai, et võtta arendus- ja konsultatsiooniprojektides fookusesse kogu ettevõte ja süsteem kui tervik.

Juhtumianalüüs: EQ testi tulemuste kasutamine paremate otsuste ja valikute tegemiseks

Elar Killumets
REEDE, 17. JUUNI 2022 KELL 10:00-11:00
Elar Killumets
60-MINUTiline tasuta online töötuba:
Sinu andmed on meie juures kaitstud. Tutvu meie Privaatsuspoliitikaga.
Aega ennast kirja panna:
Päeva
Tundi
Minutit
Sekundit
Probleeme registreerimisel? Võta ühendust info@killumets.ee

Seminari toob teieni:

Tulemusjuhtimine OÜ
Reg. nr: 14125337
Telliskivi 60a, 10412 Tallinn, Estonia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Tutvu privaatsustingimustega