Appreciative Inquiry

Appreciative Inquiry on probleemilahenduse meetod, mis võimaldab saavutada oluliselt paremaid tulemusi suurendades samal ajal inimeste kaasatust ja motivatsiooni.

Head tõlget selle meetodi nimele eesti keeles veel ei ole. Appreciate tähendab väärtustamist, tunnustamist ja laiemalt antud meetodi puhul õnnestumistele keskendumist. Inquiry on uurimine või audit, mis on ülimalt põhjalik ja läheb asjadega sügavuti.

Meetod töötati esmalt välja 80ndate keskpaigas ja viimase aja neuroteaduse avastused on vaid kinnitanud selle sobivust keerulistele küsimustele kastist väljas olevate lahenduste leidmiseks.

Appreciative Inquiry muudatuste ellukutsumise (või ka probleemi lahendamise) meetod lähtub põhimõttest, et igas olukorras on alati midagi, mis töötab väga hästi. Peamine eesmärk on õppida iseenda õnnestumistest. Ehk kuidas kanda edasi oma isiklik eduelamus ja ehitada tulevik selle peale.

Viimase aja neuroteaduse uuringud on näidanud, et selline lähenemine tõstab inimeste motivatsiooni, kaasatust ja tegutsemistahet ning võimaldab luua ka nn kastist väljas lahendusi. Lisaks on muudatuse elluviimise tõenäosus oluliselt suurem, kuna osalejad juba teavad, et see töötab. Nad ise on seda varem kogenud! See ei ole kellegi teise edulugu, mida üritatakse kopeerida.

Väga hea ülevaate Appreciative Inquiry meetodist annab inglisekeelne tutvustav lühivideo:

Appreciative Inquiry on rohkem mõtteviis kui meetod ning selle kasutusalad on väga laiad. Appreciative Inquiry on väärtuslik nii organisatsiooni kui terviku arendamisel, meeskonna arendamisel, probleemide lahendamisel kui ka üks-ühele arenguvestluste käigus.

Koolitus

Loe lähemalt Appreciative Inquiry töötoa kohta

Samal teemal blogis


Kontakt

Jätke teade ja võtame ühendust ning leiame parima lahenduse Teie vajadustele.

Nimi (nõutav)

Email (nõutav)

Sõnum

Soovin liituda ka uudiskirjaga

Tulemusjuhtimine OÜ

Telliskivi 60A
10412 Tallinn

telefon: +372-56 985 840
email: elar@killumets.ee