Meeskonna tulemusjuhtimine

Kuidas saavutada olemasoleva meeskonnaga parimat tulemust, kasutades ära meeskonna sees toimivaid mehhanisme? Kas peaks tegelema meeskonna meie-tunde tugevdamisega või pigem tekitama omavahelist konkurentsi? Kas eeskuju võetakse pigem tipp-tegijatest või hoopis irvitatakse vaikselt koos viilijatega, et las lollid rabelevad, meie tiksume siin mugavalt edasi. Kas teie ettevõttes on kombeks tulemused seina peale avalikult välja panna? Kuidas see tulemuslikkust mõjutab? Kas sotsiaalne surve teie meeskonnas töötab tulemuslikkuse kasuks või hoopis selle vastu?

Mida rohkem inimesi ettevõttes töötab, seda keerukam on nende juhtimine. Seda rohkem hakkab tulemuste saavutamisel rolli mängima see "miski" meeskonnas, mille kontrollimine on raske, kuid mitte võimatu. Neid grupi sees toimivaid sisemisi alateadlikke mehhanisme on tegelikult võimalik teadlikult suunata. Juhina on Teie valik, kas panete need võimalused enda kasuks tööle või lasete need raisku minna.

Koolitusel saate vastused neile küsimustele:

  1. Millised tegurid meeskonnas mõjutavad tulemust ja mida peaks juht neist kindlasti teadma?
  2. Miks on tegelikult kasulik, kui meeskonnas on erineva tasemega tegijaid - nii staare kui nõrgemaid lülisid?
  3. Millistel tingimustel pingutavad rohkem tipptegijad, millistel tingimustel nõrgemad tegijad?
  4. Mis põhjustel inimesed viilivad? Kuidas viilimist ära hoida?
  5. Kuidas siis täpselt töötab tulemuste avalikustamine seina peal? Kas selle mõju on sarnane, kui sama info tehakse kättesaadavaks näiteks e-posti teel?
  6. Milliste ülesannete puhul on sotsiaalne surve abistav element, milliste puhul takistav element? Kuidas seda kasutada näiteks tagasisidestamisel või eesmärkide seadmisel?
  7. Kuidas on seotud meeskonna ühtekuuluvustunne ja tulemuslikkus? Kas tugev meie-tunne on tulemuslikkuse seisukohast alati hea?
  8. Kuidas meie-tunne tekib ning mis viisil see mõjutab inimestevahelist suhtlemist? Kuidas selle tugevust mõjutada?
  9. "Naabrist parem" efekt ning selle võimalused ja ohud tulemuste saavutamisel
  10. Kuidas kasutada tööl nähtust, mille jäänukiteks on rebaste ristimine koolides?

Koolituse käigus saate põhjaliku ülevaate, mida erinevate uuringute käigus meeskonnas toimivatest sisemistest mehhanismidest on teada saadud ning kuidas teised ettevõtted neid on oma juhtimises rakendanud. Anname palju praktilisi ideid tulemuste parendamiseks ning soovitusi, kuidas juhina aega säästa ning osa juhtimisest neile alateadlikele mõjutajatele "delegeerida".


Kontakt

Jätke teade ja võtame ühendust ning leiame parima lahenduse Teie vajadustele.

Nimi (nõutav)

Email (nõutav)

Sõnum

Soovin liituda ka uudiskirjaga

Tulemusjuhtimine OÜ

Telliskivi 60A
10412 Tallinn

telefon: +372-56 985 840
email: elar@killumets.ee